SUPER LEAGUE

Γ' Εθνικη

Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΒΟΙΩΤΙΑΣ

» » Ασταματητη η ΑΕ Δηλεσιου 5-0 τη Δαφνη Ερυθρων στο Σταδιο Σχηματαριου

•  Επιστροφή στις νίκες για την Α.Ε. Δηλεσίου παίζοντας κατά διαστήματα αρκετά καλό ποδόσφαιρο απέναντι στην νεανική ομάδα της Δάφνης Ερυθρών κερδίζοντας με το ευρύ 5-0.
  • Το σκορ  για την ομάδα του Δηλεσίου άνοιξε στο 7' ο Δάβρης μετά από έξοχη ατομική ενέργεια.
  •  Στο 24' ο Δεληγιώργης με κεφαλιά πέτυχε το 2-0 αυτό ήταν και το σκορ του ημιχρόνου,
  • Με την έναρξη του 2ου ημιχρόνου ο Φραντζεσκάκης  με εκτέλεση φάουλ και λάθος υπολογισμου του γκολήπερ έκανε το 3-0, Σστο 57΄ο Κουτσοδήμος είχε ένα σουτ στο οριζόντιο δοκάρι του Αρκουλή και 2 λεπτά αργότερα ο Καινουργιάκης έκανε την σέντρα από αριστερά προς τον Ανυφαντή οι αμυντικοί μπερδεύτηκαν και η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα κάνοντας το 4-0,
  • Στο 65' ο Αρκουλής Η. έκανε την σέντρα ο Ανυφαντής έκανε το σουτ απέκρουσε ο γκολκήπερ και ο Δάβρης από  κοντά με πλασέ έκανε το 5-0 που ήταν και το τελικό σκορ.
  • Από την Α.Ε. Δηλεσίου όλοι οι ποδοσφαιριστές έκαναν πολύ καλή εμφάνιση.