Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΒΟΙΩΤΙΑΣ

» »Unlabelled » Γ' Εθνικη 4ος Ομιλος ... Χρυση Ιοπαλια 1-1 ο ΑΟ Ελλοπιακος στην Κρητη , Περασε απο την Νικαια ο ΑΟ Υπατου 1-2

• Γ' Εθνικη Κατηγορια Ποδοσφαιρου 4ος Ομιλος
  • Π.Ο Ατσαλενιος - ΑΟ Ελλοπιακος 1-1
  • Η ομάδα του Σ. Παπαναστασίου έμεινε «όρθια» στο Ατσαλένιο, όπου απέσπασε το ισόπαλο 1-1 απέναντι στον ΠΟΑ, που για ακόμη μία φορά δεν μπόρεσε να αξιοποιήσει την έδρα του. Οι φιλοξενούμενοι πήραν το προβάδισμα στο 26ο λεπτό με πλασέ του Μεγάλου έπειτα από ασίστ του Ριζάι σε αντεπίθεση (0-1), με τους γηπεδούχους να φτάνουν στην ισοφάριση στο 67' με προβολή του Καϊμακαμούδη μετά από ενέργεια και ασίστ του Ικεότσα (1-1). Στο τελευταίο εικοσάλεπτο της συνάντησης οι γηπεδούχοι άσκησαν πίεση στην αντίπαλη άμυνα για το νικητήριο γκολ, είχαν κάποιες καλές στιγμές για να το πετύχουν, όμως οι Βοιωτοί άντεξαν και θα επιστρέψουν στη βάση τους με τον βαθμό της ισοπαλίας.

Διαιτητές: Τρίγκας, Μαυρεδάκης (Χανίων)-Σιγανός (Λασιθίου)

ΠΟ ΑΤΣΑΛΕΝΙΟΥ (Κώστας Φραντζέσκος): Καβουσάκης, Κασσωτάκης (85' Πέριτς), Λουμπάκης, Χαρίτος (85' Μπέης), Ψαρράς (46' Ζέλιος), Χατζηανδρέου (55' Σφυρογιαννάκης), Μέμμος, Βοργιάς (46' Γιακουμάκης), Ικεότσα, Νύκταρης, Καϊμακαμούδης

ΕΛΛΟΠΙΑΚΟΣ (Σωτήρης Παπαναστασίου): Κυριατζής, Τσέλλος, Λάμπρου (85' Γεωργίου), Ρεσβάνης, Μεγάλος, Ριζάι, Κυπραίος (70' Ευθυμίου), Καλαμπούκας, Χατζηαντωνίου, Σαντζάκου (65' Αλεξανδρής), Βιέννας (85' Ικπινόμπα).

Πηγή: soccerlive.gr

Προοδευτικη - ΑΟ Υπατου  1-2

Ο ΑΟ Υπάτου αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ τελικά κατάφερε με μεγάλη ανατροπή να φύγει με το διπλό (2-1) από την έδρα της Προοδευτικής για την 12η αγωνιστική του 4ου ομίλου της Γ’ Εθνικής.

Στην αντίπερα όχθη η ομάδα του Κορυδαλλού που έχει παράπονα για τη διαιτησία της αναμέτρησης, πήρε το προβάδισμα στο 5ο λεπτό της αναμέτρησης με γκολ του Τσακίρη.

Μάλιστα οι γηπεδούχοι θα μπορούσαν να είχαν σκοράρει ξανά στο 42′ και στο 45 αλλά οι προσπάθειες των Λαζαρίδη και Βουργουντζή κατέληξαν στο δοκάρι αντίστοιχα.

Ο ΑΟ Υπάτου μπήκε δυναμικά στην επανάληψη και στο 55ο λεπτό έκανε το 1-1 με τον Ζαχαρό, ενώ στο 80 ο Αλμπάνης χτύπησε για το 2-1 και την μεγάλη ανατροπή για τους Βοιωτούς.

Η Προοδευτική είχε και τρίτο δοκάρι, στο 98′ με τακουνάκι του Σταθόπουλου, με τους γηπεδούχους μάλιστα να διαμαρτύρονται ότι η μπάλα πέρασε τη γραμμή.

ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ (Άκης Τζουμερκιώτης): Πράνταλος, Μανδαμαδιώτης, Ανδριόπουλος (65′ Παπουτσογιαννόπουλος), Νικολόπουλος, Παπαγεωργίου, Ξενοπανάγος (82′ Γαβράς), Θεοδωρίδης, Λαζαρίδης, Βουργουντζής (57′ Ξυγκάκης), Τσακίρης, Σταθόπουλος

ΑΟ ΥΠΑΤΟΥ (Γιώργος Αντωνόπουλος): Αθανασόπουλος, Παναγιώτου, Μπακαούκας (46′ Ροκάκης), Γλυνός, Αρμένης, Ζαχαρός, Μπούσης, Τσίπρας (60′ Αλμπάνης (83′ λ.τρ. Μπάρο), Τιάγκο, Κωνσταντίνου, Ποτουρίδης.