• με τους φιλοξενούμενους να πιάνουν πολύ καλή απόδοση στο μεγαλύτερο
  • μέρος του αγώνα επικρατώντας με 55-80.
  • Ο Κάδμος πήρε το προβάδισμα από νωρίς, ξεφεύγοντας με 17-23 στο τέλος
  • της πρώτης περιόδου που ήταν και η μεγαλύτερη διαφορά σε αυτό το διάστημα.
  • Οι παίκτες του Αναστασίου με επιμέρους 0-6 στο ξεκίνημα της β’ περιόδου πήγαν στο +12 (17-29), ενώ το 26-39  στο 17΄ήταν η μεγαλύτερη διαφορά του πρώτου ημιχρόνου που ολοκληρώθηκε με σκορ 32-41.
  • Η Κάρυστος μείωσε στις αρχές της γ’ περιόδου σε 39-45, όμως και πάλι ο Κάδμος πήρε τα ηνία του αγώνα, απάντησε με ένα σερί 0-8 για το 39-53, έκλεισε το τρίτο 10λεπτο μπροστά με 43-59, για να φτάσουν οι φιλοξενούμενοι στη νίκη με τελικό σκορ 55-80 με δύο συνεχόμενα τρίποντα προς το τέλος του αγώνα.

• Από τους γηπεδούχους οι Καλούδης, Κατσογιάννης πέτυχαν από 16 πόντους, ενώ αγωνίστηκαν για μικρό χρονικό διάστημα λόγω τραυματισμών οι Φρουσκλιάς, Τσιάκος και Ντιφαντής.
  • Από τον Κάδμο ο Γκρινιάρης σημείωσε 23 πόντους και τον ακολούθησε ο Ανδρ. Γκιζόγιαννης με 22 πόντους.

• Διαιτητές: Τσάλας Ι.-Σπυρόπουλος.
  • ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 17-23, 32-41, 43-59, 55-80.

• Α.Ε. ΚΑΡΥΣΤΟΥ (Δημητρίου): Σφυρίδης, Ντιφαντής, Κακαβάς 7 (1), Παρασκευόπουλος 9 (1), Καλούδης 16 (4), Καλύβας, Κατσογιάννης 16 (2), Ζέρβας, Φρουσκλιάς 3 (1), Τσιάκος 4.

• E.Σ ΚΑΔΜΟΣ ΘΗΒΑΣ (Αναστασίου-Δεφίγγος): Πανταζής 8, Σκούμας Δ., Δουρούκης 13 (2), Γκρινιάρης 23 (2), Νικολάου, Κωνσταντούρας 2, Παπαδάκης, Κόλλιας 8 (2), Αναστασόπουλος 4, Γκιζόγιαννης Ανδρ. 22 (2).