Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΒΟΙΩΤΙΑΣ

» » Σκονταψε ο ΑΟ Υπατου Εχασε στη Θηβα 2-1 απο τον Πανελευσινιακο και Εμεινε Μακρια απο την Κορυφη

• Ο Πανελευσινιακός «τιμώρησε» τα λάθη του ΑΟ Υπάτου και επικράτησε 2-1
  • εκτός έδρας στο πλαίσιο της 23ης αγωνιστικής του 3ου ομίλου της Γ’ Εθνικής.
  • Μάλιστα με αυτή την ήττα ο ΑΟ Υπάτου πήγε στο -4 από τον Τηλυκράτη Λευκάδας (έχει 49 βαθμούς έναντι 53) που επικράτησε με ανατροπή των Τρικάλων.
  • Ο Πανελευσινιακός από την πλευρά του με αυτή τη νίκη έφτασε τους 48 βαθμούς και μείωσε τη διαφορά από τον ΑΟ Υπάτου στο -1.
  • Στο μεταξύ ένταση σημειώθηκε στη λήξη της αναμέτρησης, με οπαδούς του Πανελευσινιακού που βρέθηκαν στο γήπεδο να εκτοξεύουν αντικείμενα προς τον αγωνιστικό χώρο και τους παίκτες της ομάδας να προσπαθούν να τους ηρεμήσουν.
  • Ο Πανελευσινιακός ήταν αυτός που πήρε προβάδισμα στο σκορ στο 27ο λεπτό της αναμέτρησης, όταν ο Γεμιστός με σουτ μέσα από την περιοχή έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του ΑΟ Υπάτου.
  • Λίγο αργότερα οι φιλοξενούμενοι βρήκαν τον δρόμο και για το 2-0 όταν στο 35ο λεπτό μετά από φάση διαρκείας ο Μπούσης με σουτ έξω από την περιοχή και αφού είχε προηγηθεί δοκάρι για τον Πανελευσινιακό έστειλε και αυτός με τη σειρά του την μπάλα στα δίχτυα του Διαμαντή.
  • Στο δεύτερο μέρος ο ΑΟ Υπάτου έψαξε να βρει τον δρόμο για να επιστρέψει στο ματς και κατάφερε να μειώσει με τον Ποτουρίδη στου 89ο λεπτό του αγώνα σε 1-2. Λίγα δευτερόλεπτα αργότερα ο ΑΟ Υπάτου έχασε μεγάλη ευκαιρία για το 2-2 αλλά το σουτ του Ρόδη μετά από ασίστ του Ποτουρίδη έδιωξε ο τερματοφύλακας του Πανελευσινιακού.

• ΑΟ Υπάτου (Αντωνόπουλος): Διαμάντης, Χριστογιάννης, Ροκάι (57′ Αλμπάνης), Γλυνός, Πολύζος, Ποτουρίδης, Παπούλης, Ρόδης, Σταγάκης, Ντρούγκας, Πιαστόπουλος.

• Πανελευσινιακός (Ψιμουλάκης): Γκλώτσος, Γεμιστός, Κακοσίμος, Κοτσώνης, Λάμπρου, Μακρίδης, Μπούσης, Οικονομόπουλος, Συριόπουλος, Τόλιος, Μίσκου.