SUPER LEAGUE

Γ' Εθνικη

Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΒΟΙΩΤΙΑΣ

» »Unlabelled » o AO Υπατου 2-0 τον ΑΟ Τρικαλα στο Σταδιο Θηβας με Σκορερ Ποτουριδη και Πολυζο

Μεγάλη εντός έδρας νίκη για το ΑΟ Υπάτου που επικράτησε με 2-0 των Τρικάλων και αναρριχήθηκε στην 3η θέση (ισόβαθμος με τον Πανελευσινιακό) του 3ου ομίλου της Γ’ Εθνικής!

Η ομάδα του Γιώργου Αντωνόπουλου στο Στάδιο της Θήβας το απόγευμα της Κυριακής και παρουσία περίπου 200 φίλων του ποδοσφαίρου, υποχρέωσε τον ΑΟ Τρίκαλα στην πρώτη του ήττα στο πρωτάθλημα με σκορ 2-0. Οι γηπεδούχοι μπήκαν μουδιασμένοι στο πρώτο τέταρτο του ματς, ωστόσο στο 30′ κατάφεραν μετά από σέντρα του Παπούλη και κεφαλιά του Ποτουρίδη να πάρουν το προβάδισμα στο σκορ. Η ομάδα των Τρικάλων είχε τη μεγάλη ευκαιρία με τον Κορέλα να ισοφαρίσει στο 38′, όμως παρέμεινε το 1-0 για τον ΑΟ Υπάτου μέχρι τη λήξη του πρώτου μέρους.

Στην επανάληψη, τα Τρίκαλα στο ξεκίνημα προσπάθησαν να απειλήσουν, αλλά κάτι τέτοιο δεν συνέβη με αποτέλεσμα οι γηπεδούχοι να αναλάβουν τα ηνία και στις καθυστερήσεις του ματς ο Σαντζάκου με ασίστ βρήκε τον Πολύζο, ο οποίος από κοντά δεν δυσκολεύτηκε να σημειώσει το 2-0 και οι Βοιωτοί να πανηγυρίσουν μία μεγάλη και πέρα ως πέρα δίκαιη νίκη!

Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο Βασίλειος Λάμπρου (Δυτικής Αττικής), ο οποίος απέβαλλε τον Κουτσιανικούλη με δεύτερη κίτρινη κάρτα, ενώ έδειξε κίτρινες κάρτες στους Γλυνό, Μυτάκη του ΑΟ Υπάτου και τους Κορέλα, Ριζογιάννη του ΑΟΤ.

ΑΟ Υπάτου (Αντωνόπουλος): Διαμαντής, Χριστογιάννης, Ροκάι, Γλυνός, Πολύζος, Ποτουρίδης (90’ Κυπραίος), Μπρούνο (90’ Αλμπάνης), Παπουλής (91’ Σαντζάκου), Ρόδης, Σταγάκης, Ντρούγκας (63’ Μυτάκης).

ΑΟ Τρίκαλα (Ρούσσας): Γρηγοριάδης, Λουκάς (46΄ Τσιαφίτσας), Νιάρος, Θεολόγου, Παπακώστας, Κατσαντώνης (73’ Αλεξίου), Ριζογιάννης, Κουτσιανικούλης, Κορέλας (62’ Λώττας), Κουσκουνάς, Γιοκέ