SUPER LEAGUE

Γ' Εθνικη

Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΒΟΙΩΤΙΑΣ

» »Unlabelled » Μονος στην Κορυφη ο ΑΟ Υπατου 3-0 και τον Ναυπακτιακο Αστερα και Εκλεισε Θριαμβευτικα το 2022

Νέα εντυπωσιακή εμφάνιση από τον ΑΟ Υπάτου που επικράτησε με 3-0 του Ναυπακτιακού Αστέρα και «στρογγυλοκάθισε» στην κορυφή της βαθμολογίας του 3ου ομίλου της Γ’ Εθνικής! Θυμίζουμε ότι την προηγούμενη αγωνιστική οι Βοιωτοί είχαν επικρατήσει εκτός έδρα του Διγενή Νεοχωρίου και πάλι με 3-0.

Η ομάδα του Γιώργου Αντωνόπουλου μετά από μία εκπληκτική και άκρως αποτελεσματική εμφάνιση στο πρώτο ημίχρονο πήρε το τρίποντο της νίκης και θα απολαύσει τις γιορτές των Χριστουγέννων από την 1η θέση της βαθμολογίας του 3ου ομίλου.

Ο ΑΟ Υπάτου με δύο τέρματα του Ποτουρίδη και ένα του Μπρούνο προηγήθηκε με 3-0 στο πρώτο ημίχρονο και αυτομάτως είχε εξασφαλίσει τη νίκη απέναντι στον Ναυπακτιακό Αστέρα. Στο δια ταύτα, οι γηπεδούχοι στο 8′ με κεφαλιά του Ποτουρίδη άνοιξαν το σκορ και ο Μπρούνο στο 34′ με πλασέ έκανε το 2-0, με τον Ποτουρίδη να διαμορφώνει με σουτ το 3-0 στην εκπνοή του πρώτου μέρους.

Στην επανάληψη, οι αρκετές αλλαγές και η διαχείριση δυνάμεων από τους γηπεδούχους, σε συνδυασμό με το γεγονός ότι η ομάδα του Ναυπακτιακού Αστέρα έμεινε με δέκα παίκτες μετά την απευθείας κόκκινη κάρτα του Μικέ (για χτύπημα εκτός φάσης), είχε ως αποτέλεσμα να μην αλλάξει το σκορ και οι Βοιωτοί να πάρουν μία άνετη νίκη, η οποία τους φέρνει στην 1η θέση χωρίς συγκάτοικους στον βαθμολογικό πίνακα του 3ου ομίλου της Γ’ Εθνικής.

ΑΟ Υπάτου (Αντωνόπουλος): Διαμαντής, Χριστογιάννης, Ροκάι, Γλυνός, Πολύζος, Ποτουρίδης, Μπρούνο, Παπουλής, Ρόδης, Σταγάκης, Ντρούγκας.

Ναυπακτιακός Αστέρας (Νταλακούρας): Καλαντζής, Τραγούλιας, Σάαντο, Αγκαράι, Καφεντζής, Μικές, Πανταζής, Πετράτος, Καραλής, Γεωργουσόπουλος, Σκούτας.