Ο Ταμυναϊκός κέρδισε 3-2 τη Θήβα, σε φιλική αναμέτρηση προετοιμασίας.
  • Το ματς στο πρώτο μέρος ήταν ‘χορταστικό’, με γρήγορο ρυθμό
  • και πολλές φάσεις μπροστά και από τις δύο εστίες.
  • Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 15′ με προβολή του Μπεσού,
  • όμως τρία λεπτά μετά η ομάδα του Αλιβερίου ισοφάρισε, με σουτ έξω απ’ την περιοχή του Ποδαρά (η μπάλα βρήκε και σε σώμα αμυνόμενου, αλλάζοντας πορεία).
  • Στο 22′ ο Ζαχαριάς πέτυχε ένα πολύ όμορφο γκολ, με ανάποδο ‘ψαλίδι’
  • από το ύψος της μεγάλης περιοχής, στέλνοντας την μπάλα να χτυπήσει
  • αρχικά στο οριζόντιο δοκάρι και στη συνέχεια στα δίχτυα.
  • Οι γηπεδούχοι έψαξαν το γκολ της -εκ νέου- ισοφάρισης, με τον Τρεπεκλή στο 29′ με δυνατό σουτ να στέλνει την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι, κάτι που τελικά έγινε στο 43′.
  • Σε εκείνο το λεπτό ο Σταματούκος κέρδισε πέναλτι από τον Κοτωρo, το οποίο αξιοποίησε ο Τρεπεκλής, κάνοντας το 2-2.
  • Στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους, ο Ταμυναϊκός είχε ακόμη μια καλή στιγμή, με σουτ έξω απ’ την περιοχή του Ποδαρά, το οποίο απέκρουσε ο Κατσαμπέκης, παραχωρώντας κόρνερ.
  • Στην επανάληψη, με τους Βαγγέλη Ντόβολη και Γιάννη Καραμπά να δίνουν χρόνο συμμετοχής στο σύνολο των αναπληρωματικών τους, φυσιολογικά έπεσε ο ρυθμός του παιχνιδιού, με την ομάδα της Εύβοιας τελικά να παίρνει τη νίκη 3-2, χάρις σε γκολ του Αντζέλι, που με σουτ λίγο μέσα απ’ την περιοχή, έστειλε την μπάλα στο δεξί ‘παραθυράκι’ της εστίας των φιλοξενούμενων.
  • Πριν την έναρξη του αγώνα εκπρόσωποι του ΑΟ Θήβα, τιμώντας τον Νίκο Καλοκαιρινό που φόρεσε τη φανέλα των ‘ροσονέρι’ της Βοιωτίας, απένειμαν σε μέλη της οικογένειας του αείμνηστου Αλιβεριώτη ποδοσφαιριστή και προπονητή τιμητική πλακέτα, φανέλα και λάβαρο της ομάδας τους.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Χουλιάρας/Ιωάννου-Κοντογιαννίδης.

ΓΚΟΛ: 18′ Ποδαράς, 43′ Τρεπεκλής, 79′ Αντζέλι-15′ Μπεσού, 22′ Ζαχαριάς.

ΤΑΜΥΝΑΪΚΟΣ (Βαγγέλης Ντόβολης): Ζωντός, Πόγκας, Δήμου, Καρατζάς, Φωτιάς, Πέππας, Σταματούκος, Ντόβολης, Μπράχα, Ποδαράς, Τρεπεκλής. (Τσούμαρης, Ανέστι, Μανδράκας, Παπαδημητρίου, Αντζέλι, Κ. Πέππας, Πιλάτης, Ντούρμας).

ΘΗΒΑ (Γιάννης Καραμπάς): Κατσαμπέκης, Κολιόπουλος, Τσάμης, Γεωργίου, Αθανασίου, Κοτωρoς, Φίλης, Μέρμηγκας, Μπεσού, Ζαχαριάς, Καλαμάρης. (Στάντζος, Παπαδόπουλος, Κουράντος, Κωνσταντόπουλος, Κασμάς, Πέρρας, Νικήτας, Γεωργίου, Σινγκ, Μπούτσικος, Μπότσης).