SUPER LEAGUE

Γ' Εθνικη

Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΒΟΙΩΤΙΑΣ

» » Moνος στην Κορυφη ο Λεβαδειακος Επικρατησε ανετα 6-0 τον Ηροδοτο

O Λεβαδειακός δεν συνάντησε καμία αντίσταση απέναντι στον Ηρόδοτο και επικράτησε εντός έδρας με 6-0 και παρέμεινε στην κορυφή της βαθμολογίας

Η ομάδα της Βοιωτίας μπήκε πολύ δυνατά στην αναμέτρηση κατάφερε να ανοίξει το σκορ με σουτ του Μουτίνιο στο 10′ άνοιξαν το σκορ, για να έρθει στο 24′ ο Μυτίδης και να γράψει το 2-0 βάζοντας τις βάσεις της νίκης.

Ο Λεβαδειακός συνέχισε ακάθεκτος. Στο 31′ ο Λινάρδος ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0 και δύο λεπτά αργότερα, ο Μυτίδης με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα έκανε το 4-0. Ένα λεπτό πριν από το τέλος του πρώτου ημιχρόνου ο Πολέτο έκανε το 5-0.

Το δεύτερο ημίχρονο ήταν τελείως διαφορετικό από το πρώτο, καθώς ο Λεβαδειακός έκανε απλά διαχείριση του παιχνιδιού, ενώ κατάφερε στο να πετύχει και 6ο γκολ στις καθυστερήσεις τις αναμέτρησης με τον Μιγκέλ να γράφει το τελικό 6-0.

Λεβαδειακός (Ταουσιάνης): Μάρκοβιτς, Μπαχανάκ, Χάμοντ, Μεχία, Πολέτο, Μουτίνιο, Βήχος, Λινάρδος, Μυτίδης (65′ Μιγκέλ), Τζημόπουλος, Κωνσταντινίδης

Ηρόδοτος (Βούζας): Δήμιζας, Σταμπουλίδης, Καργιωτάκης, Κόρτσαμ, Καντέ, Αργκιλέσι, Γκόμεζ, Μπαρμπόζα, Ν. Βρεττός, Ποζατζίδης, Αποστολίδης