SUPER LEAGUE

Γ' Εθνικη

Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΒΟΙΩΤΙΑΣ

» » Επιστροφη Σωτηρη Γερμανου και Πρωτη Νικη ο ΑΟ Μαυρομματιου 82-72 τον Αιαντα Αυλιδας

Πρώτη νίκη στο πρωτάθλημα της Β’ ΕΣΚΑΣΕ για το Μαυρομάτι, που με πολύ καλή εμφάνιση και λύσεις στην επίθεση, όπως φαίνεται και από τους 82 πόντους, η ομάδα της Βοιωτίας έφτασε στη νίκη με 82-72 απέναντι στον Αίαντα Αυλίδας!

Οι γηπεδούχοι, παίζοντας πλήρης μετά από καιρό και με τον Σωτ. Γερμανό στον πάγκο τους μαζί με τον Τ. Αρβανίτη, προηγήθηκαν στο ημίχρονο με 53-40, βάζοντας τις βάσεις για τη νίκη που ήρθε στο β’ ημίχρονο, με τελικό σκορ 82-72.

Οι Σιαμανδούρας, Τσιρίδης, Σκουρτανιώτης, ήταν οι πρώτοι σκόρερς από τους νικητές που έδειξαν πως ιδίως μέσα στην έδρα τους μπορούν να κάνουν ζημιά σε αρκετές ομάδες.

Από τον Αίαντα Αυλίδας κορυφαίος ο Μπέγκα με 38 πόντους και τον ακολούθησαν οι Πούλος, Κουμαρτζάκης.

Διαιτητές: Πετώνης-Χριστοδούλου Σπ.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 24-20, 53-40, 62-54, 82-72.

ΜΑΥΡΟΜΑΤΙ (Αρβανίτης-Γερμανός): Νικολάου 5, Σκουρτανιώτης 15 (4), Μαρίνης 8, Τσιρίδης 16, Σιαμανδούρας 20, Λάμπρου 7, Παρθένης, Μανάρας 10, Χαρέμης, Κόλα 1, Κοβός, Λάμπρου.

ΑΙΑΝΤΑΣ ΑΥΛΙΔΑΣ (Σάλιαρης): Μπάλας, Δεληκώστας, Δημαρόπουλος 2, Κουμαρτζάκης 12 (3), Πούλος 18 (4), Σπύρου, Κόκκορης, Κατσαρός, Μπέγκα 38, Κόφφας 2, Σινγκ.