![cover photo, ΠεικÏνα ίÏÏÏ ÏεÏιÎÏει: 12 άÏομα, , Ïα οÏοία ÏαμογελοÏν](https://scontent.fath3-4.fna.fbcdn.net/v/t31.0-8/12185229_125215051173108_4285051010171098676_o.jpg?_nc_cat=107&_nc_ht=scontent.fath3-4.fna&oh=c8cbc68e2729cf2ce8d3049838547064&oe=5C9DD8A8)
ΠΡΟΠΑΡΑΜΟΝΗ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΩΝ
Αποτελεί κομμάτι της παράδοσης του Συλλόγου Δρομέων υγείας Μαραθωνοδρόμων Θήβας η ανάβαση στην ιστορική Μονή Μεταμορφώσεως του Σωτήρα, στην κορυφή του Σαγμάτιου όρους την παραμονή των Χριστουγέννων.
Όπως κάθε χρόνο λοιπόν έτσι και φέτος ο Σ.Δ.Υ.Μ Θήβας διοργανώνει την ΚΥΡΙΑΚΗ 23-12-2018 το πρωί στις 08:15 ανάβαση δρόμου 5χλμ από το Ύπατο μέχρι τον ιερό χώρο του χιονισμένου Σαγματά σε υψόμετρο 747μ.
Στην διαδρομή αυτή μπορούν να λάβουν μέρος όσοι δρομείς-μέλη του συλλόγου επιθυμούν να διανύσουν την προαναφερθείσα απόσταση λαμβάνοντας υπόψη τα εξής:
ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗ: στο γήπεδο Υπάτου στις 08:00πμ
ΕΚΚΙΝΗΣΗ:από το γήπεδο του Υπάτου στις 08:15π.μ
ΔΙΑΔΡΟΜΗ:5χλμ
ΑΦΙΞΗ-ΤΕΡΜΑΤΙΣΜΟΣ:στον Σαγματά
ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ:με την αντίστροφη πορεία Σαγματάς-Ύπατο-Θήβα.
Όπως κάθε χρόνο λοιπόν έτσι και φέτος ο Σ.Δ.Υ.Μ Θήβας διοργανώνει την ΚΥΡΙΑΚΗ 23-12-2018 το πρωί στις 08:15 ανάβαση δρόμου 5χλμ από το Ύπατο μέχρι τον ιερό χώρο του χιονισμένου Σαγματά σε υψόμετρο 747μ.
Στην διαδρομή αυτή μπορούν να λάβουν μέρος όσοι δρομείς-μέλη του συλλόγου επιθυμούν να διανύσουν την προαναφερθείσα απόσταση λαμβάνοντας υπόψη τα εξής:
ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗ: στο γήπεδο Υπάτου στις 08:00πμ
ΕΚΚΙΝΗΣΗ:από το γήπεδο του Υπάτου στις 08:15π.μ
ΔΙΑΔΡΟΜΗ:5χλμ
ΑΦΙΞΗ-ΤΕΡΜΑΤΙΣΜΟΣ:στον Σαγματά
ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ:με την αντίστροφη πορεία Σαγματάς-Ύπατο-Θήβα.
Δεν υπάρχουν σχόλια: