![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEi1IBHSh70YzZxgXqpT7M2yknRM1HwaFTQB6xQc9pZMWOcG9M7wEDydhtvw5WNn0ED7YWaFiFbnIlDwPSD1PMFu5MCshYBo6l0_oEq2jHY2lcAJ0j411Zni2eTKzoy59VTu_JjFRCxv/s1600/%CE%B1%CF%81%CF%87%CE%B5%CE%AF%CE%BF+%CE%BB%CE%AE%CF%88%CE%B7%CF%82+BRAZZZIL.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEh1UDMBuZoYkXM0vcMa6udsOSix9yUL03TqLb7uUHE65mQzEO9gLlny8-ok_N7tb25YANpOQK3o4ML8uK0NyePWglabePTJgvyHUrNWzEfMp1JaKxeANGyVBd39YFws2wC21CbhtajJ/s1600/untitledEEEELASSSSS.png)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjND_qvywicAfLbkMIAcIElpl3NDZetedy5VqY0ozjKcUuZgOC8FxS5ExA6SS-KKiU3-czu5a3_SPzvzH6vPjU-j8uKjAV08sBHa47Cx9BJNE19NQVGpNEN2VpeLONox5HaN4T1TtIS/s1600/untitledELLADARES.png)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEh0cbjSxbkGTvpjnHAWo8NShJ2ChE3AqlBVeXqnDRiRXSGq0Ysj0VEeffjAC39se_p4qc4_hqOVtjZcq1s3wZW9jaNALvYIxmWtG-5ffS23BPdrQdsuh0x2_7xwj-phyphenhyphenLuG7AlBhvH5/s1600/%CE%B1%CF%81%CF%87%CE%B5%CE%AF%CE%BF+%CE%BB%CE%AE%CF%88%CE%B7%CF%82+(1).jpg)
ο Φερνάντο Σάντος ανακοίνωσε την αποστολής της Εθνικής Ελλάδος για το Παγκόσμιο Κύπελλο.
Αναλυτικά η 23άδα της Εθνικής Ελλάδος για τη Βραζιλία:
Τερματοφύλακες: Ορέστης Καρνέζης (Γρανάδα), Παναγιώτης Γλύκος (ΠΑΟΚ), Στέφανος Καπίνο (Παναθηναϊκός).
Αμυντικοί: Κώστας Μανωλάς, Χοσέ Χολέμπας (Ολυμπιακός), Σωκράτης Παπασταθόπουλος (Ντόρτμουντ), Βαγγέλης Μόρας (Κιέβο Βερόνα), Γιώργος Τζαβέλλας (ΠΑΟΚ), Λουκάς Βύντρα, Βασίλης Τοροσίδης (Ρόμα).Mεσοι . Αλέξανδρος Τζιόλης (Καϊσερίσπορ), Ανδρέας Σάμαρης, Γιάννης Μανιάτης (Ολυμπιακός), Κώστας Κατσουράνης (ΠΑΟΚ), Γιώργος Καραγκούνης (Φούλαμ), Παναγιώτης Ταχτσίδης (Τορίνο), Γιάννης Φετφατζίδης (Τζένοα), Λάζαρος Χριστοδουλόπουλος, Παναγιώτης Κονέ (Μπολόνια).
Επιθετικοί: Δημήτρης Σαλπιγγίδης (ΠΑΟΚ), Γιώργος Σαμαράς (Σέλτικ), Κώστας Μήτρογλου (Φούλαμ), Φάνης Γκέκας (Κόνιασπορ).
Δεν υπάρχουν σχόλια: