Σε ενα παιχνιδι με λιγες καλες στιγμες οι δυο αντιπαλοι περιοριστηκαν σε προσωπικες μονομαχιες Ιδικα στο δευτερο ημιχρονο που πιεσε για την νικη ο Επαμεινωνδας η ομαδα του Τακη Πλατη εκανε μεγαλη προσπαθεια να κρατησει μακρια απο την εστια του την γηπεδουχο ομαδα αλλα και προσπαθησε να βγει στην κοντρα για το θετικο Αποτελεσμα
Πολυ καλες στιγμες για τον Επαμεινωνδα τα τελευταια 15 λεπτα του πρωτου ημιχρονου ο Βυλλιωτης στο 35' και ο Τσακανικας με φαουλ στο 39' εφτασαν κοντα στο γκολ
Το ιδιο εκανε και ο Κατσογιαννης στο 38' και στο 64' την πρωτη φορα η μπαλα εφυγε ελαχιστα πανω απο την εστια την δευτερη φορα ο Μποτσης βγηκε με αυτοθυσια και εσωσε την εστια του
Το 0-0 ηταν μεγαλο κερδος για την ομαδα των Πλαταιων που πηραν μεγαλη νικη στο Καπαρελλι με 1-0 και Σκαρφαλωσαν στην πρωτη θεση της Α' Βοιωτιας
ΕΠΑΜΕΙΝΩΝΔΑΣ ΛΕΥΚΤΡΩΝ .....Μποτσης , Ροκας Γ.,Τσακανικας [ 62' Αποστολου] Γιαννακης , Ευθυμιου, Καναρης , Βυλλιωτης , Κεφαλας [70' Ροκας Ε.] Κουκος [73' Κοτωρος] Λαμπρου Γ. Μακρυπουλιαs
Διαιτητης Αποστολου Γιαννης
Βοηθοι .... Παπαγεωργιου Χρηστος, Λιανος Γιωργος
Παρατηρητες .... Χατζηκυριακου Χρηστος , Κουτσοδημος Μπαμπης
Ρεπορταζ.....Συλλας Παυλου
Δεν υπάρχουν σχόλια: